TP SA – Mobilier https://mobilier.pl Telefonia i Telekomunikacja Tue, 27 Oct 2015 10:18:16 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.2.24 To było coś https://mobilier.pl/to-bylo-cos/ https://mobilier.pl/to-bylo-cos/#respond Thu, 02 Jul 2015 14:16:11 +0000 http://mobilier.pl/?p=211 [Read more...]]]> tp saDzisiaj zapewne na nikim nie robi to większego wrażenia, ale jeszcze kilkanaście lat temu można było powiedzieć, że posiadanie własnego telefonu stacjonarnego wiązało się z pewnego rodzaju prestiżem. Dzisiaj pewnie na niejednych ustach w tym momencie mógłby pojawić się szyderczy i niedowierzający uśmiech, ale niegdyś gdy na polskim rynku telekomunikacyjnym monopolistą była Telekomunikacja Polska S.A., a wcześniej wszystko leżało w rękach państwa, zdobycie telefonu, a raczej numeru telefonu było związane z długim oczekiwaniem. Tak w zasadzie nie wiedzieć dlaczego, ale sztucznie utrudniano procedury przyznawania danego numeru telefonu danej osobie. Nie było z tym żadnego problemu w przypadku jakichś instytucji czy też zakładów pracy, ale oczywiście te musiały mieć szybki kontakt z otoczeniem. Jaka była radość w niektórych domach, gdy dowiedziano się o przyznaniu numeru telefonu. Wydaje się to nieprawdopodobnym, a jednak taka sytuacja miała miejsce naprawdę. Wraz z urynkowieniem gospodarki sytuacja taka znacznie uległa zmianie i dzisiaj już niewiele osób o tym pamięta.

]]>
https://mobilier.pl/to-bylo-cos/feed/ 0